Где раде наши бивши студенти

Данас путујемо у Немачку да посетимо нашу алумнисткињу Милицу Томић!

Милица Томић је завршила основне и мастер студије, студијски програм Хемија, а тренутно је на докторату у Лајбницу, Немачка. На Институту за биљну биохемију (поред Халеа на реци Зале), под покровитељством DAAD-а, синтетише коњугате пептида и лекова, који могу послушити као терапија за рак.

"То је нова врста терапеутика развијена из коњугата антитело-лек, а који се састоје из дела који циља ћелије рака, као што су антитело и пептид, и активне супстанце. Ове две компоненте су повезане линкером што омогућава мањи утицај лека на здраве ћелије. Осим тога, овај приступ умањује нежељена дејства лека", поделила је Милица са нама.

Поздрављамо Милицу и жељно ишчекујемо нове резултате њених истраживања.

Да бисте сазнали више о упису на Хемијски факултет, отворите овај линк:

www.chem.bg.ac.rs/upis

[Milica Tomic]