Универзитет у Београду - Хемијски факултет Srpski - latinica LAT   English ENG

Pocetna Почетна страна   Mapa Мапа сајта   Linkovi Линкови       Портали:   Zaposleni За запослене   Studenti За студенте   WebMail WebMail

О Факултету
Катедре и центри
Студије
Упис на Факултет
Збирка великана
српске хемије
Студентске организације
Интерне стране

Pretraga Претрага сајта:

Временска прогноза:
[Wunderground]
Београд, Србија

Претрага Тип вести:   Година:

7. 8. 2018.

image

У уторак, 7. августа 2018. године у Сали за седнице ХФ, са почетком у ü2 часова, професорка Сигридур Гудрун Суман из Рејкјавика одржаће предавање под називом:

Sulfur-Sulfur Interactions and Impact on Heterogenous Sulfur Abstraction Reactions

23. 7. 2018.

image

Радно време стручних служби Хемијског факултета у летњем периоду (од 23. јула до 17. августа 2017) ће бити од 9:00 до 14:00.

Распоред дежурства чланова Управе ХФ:

• од 16. до 27. јула: доц. др Татјана Вербић,
  • од 30. јула до 10. августа: проф. др Иван Гржетић,
  • од 13. до 17. августа: проф. др Драгана Милић и проф. др Радивоје Продановић.

16. 7. 2018.

image

Др Милица Поповић ће одржати приступно доцентско предавање 16. јула 2018. године у Сали за седнице Хемијског факултета, са почетком у 16 часова. Наслов предавања је:

Селекција и изоловање једнодоменских антитела на екстрацелуларне везикуле

Улаз је слободан.

16. 7. 2018.

image

Од понедељка, 16. 7. 2018. до 17. 8. 2018. изводиће се радови у ВХА, услед чега ће бити заузет.

Хвала на разумевању,
Шеф техинчке службе
Горан Величковић

13. 7. 2018.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за оцену резултата научноистраживачког рада др Јелене Благојевић Филиповић, истраживача-приправника Иновационог центра ХФ, кандидата за избор у звање научни сарадник.

12. 7. 2018.

image

Хемијски факултет је добитник пројекта "Отворене лабораторије" по јавном позиву Центра за промоцију науке из области промоције и популаризације науке у 2018. години.

11. 7. 2018.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности допуњен извештај (реферат) Комисије за избор једног наставника у звању доцента за ужу научну област Биохемија.

Кандидати су:

1. др Александра Цветановић, научни сарадник Технолошког факултета Универзитета у Новом Саду;
  2. др Александра Димитријевић, lecturer, School of Natural Sciences, Универзитет у Калифорнији, Мерсед, САД;
  3. др Душан Величковић, post-doctorate research associate, Pacific Northwest National Laboratory, Ричланд, САД;
  4. др Ненад Милосавић, associate research scientist, Универзитет Колумбија, Њу Јорк, САД;
  5. др Милан Николић, доцент Хемијског факултета у Београду.

Комисија предлаже избор др Милана Николића.

Реферат се ставља на увид јавности у року од 30 дана.

25. 6. 2018.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за преглед, оцену и одбрану докторске дисертације и докторску дисертацију кандидата Николе (Јован) Глигоријевића, мастера биохемичара под насловом:

Утицај посттранслационих модификација фибриногена на његову реактивност и функцију

22. 6. 2018.

image

Пољопривредни факултет Универзитета у Београду је расписао конкурс за избор једног наставника у звању редовног професора за ужу научну област Биохемија. Кандидат је др Слађана Станојевић, дипл. инг. пољопривреде, ванредни професор Пољопривредног факултета.

20. 6. 2018.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за оцену резултата научноистраживачког рада Животе Селаковића, мастер хемичара, кандидата за избор у звање истраживач-сарадник.

18. 6. 2018.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду је добио захвалницу компаније BASF за учешће у програму "Chemgeneration Science Program 2017/18 about Circular Economy: BASF Chemgeneration - Reaching Zero".

[BASF Chemgeneration - Zahvalnica]

18. 6. 2018.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за преглед, оцену и одбрану докторске дисертације и докторску дисертацију кандидата Соње (Зоран) Милић Комић, мастера хемичара, под насловом:

Редокс својства слободних аминокиселина и индола као модел-једињења у Фентоновом систему

Извештај се може погледати у року од 30 дана од дана објављивања

6. 10. 2017.

Поштоване колегинице и колеге,

У прилогу се налази Информатор са најбитнијим информацијама у вези студирања, првенствено намењен за студенте прве године, али и за колеге са виших година студија.

Срдачан поздрав,
Ненад Зарић
студент продекан

1. 10. 2017.

image Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности календар и распоред наставе и испита за школску 2017/18. годину.