Univerzitet u Beogradu - Hemijski fakultet Srpski - cirilica ЋИР   English ENG

Pocetna Početna strana   Mapa Mapa sajta   Linkovi Linkovi       Portali:   Zaposleni Za zaposlene   Studenti Za studente   WebMail WebMail

O Fakultetu
Katedre i centri
Studije
Upis na Fakultet
Zbirka velikana
srpske hemije
Studentske organizacije
Interne strane

Pretraga Pretraga sajta:

Vremenska prognoza:
[Wunderground]
Beograd, Srbija

Pretraga Tip vesti:   Godina:

7. 8. 2018.

image

U utorak, 7. avgusta 2018. godine u Sali za sednice HF, sa početkom u ü2 časova, profesorka Sigridur Gudrun Suman iz Rejkjavika održaće predavanje pod nazivom:

Sulfur-Sulfur Interactions and Impact on Heterogenous Sulfur Abstraction Reactions

23. 7. 2018.

image

Radno vreme stručnih službi Hemijskog fakulteta u letnjem periodu (od 23. jula do 17. avgusta 2017) će biti od 9:00 do 14:00.

Raspored dežurstva članova Uprave HF:

• od 16. do 27. jula: doc. dr Tatjana Verbić,
  • od 30. jula do 10. avgusta: prof. dr Ivan Gržetić,
  • od 13. do 17. avgusta: prof. dr Dragana Milić i prof. dr Radivoje Prodanović.

16. 7. 2018.

image

Dr Milica Popović će održati pristupno docentsko predavanje 16. jula 2018. godine u Sali za sednice Hemijskog fakulteta, sa početkom u 16 časova. Naslov predavanja je:

Selekcija i izolovanje jednodomenskih antitela na ekstracelularne vezikule

Ulaz je slobodan.

16. 7. 2018.

image

Od ponedeljka, 16. 7. 2018. do 17. 8. 2018. izvodiće se radovi u VHA, usled čega će biti zauzet.

Hvala na razumevanju,
Šef tehinčke službe
Goran Veličković

13. 7. 2018.

image

Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu stavlja na uvid javnosti izveštaj Komisije za ocenu rezultata naučnoistraživačkog rada dr Jelene Blagojević Filipović, istraživača-pripravnika Inovacionog centra HF, kandidata za izbor u zvanje naučni saradnik.

12. 7. 2018.

image

Hemijski fakultet je dobitnik projekta "Otvorene laboratorije" po javnom pozivu Centra za promociju nauke iz oblasti promocije i popularizacije nauke u 2018. godini.

11. 7. 2018.

image

Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu stavlja na uvid javnosti dopunjen izveštaj (referat) Komisije za izbor jednog nastavnika u zvanju docenta za užu naučnu oblast Biohemija.

Kandidati su:

1. dr Aleksandra Cvetanović, naučni saradnik Tehnološkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu;
  2. dr Aleksandra Dimitrijević, lecturer, School of Natural Sciences, Univerzitet u Kaliforniji, Mersed, SAD;
  3. dr Dušan Veličković, post-doctorate research associate, Pacific Northwest National Laboratory, Ričland, SAD;
  4. dr Nenad Milosavić, associate research scientist, Univerzitet Kolumbija, Nju Jork, SAD;
  5. dr Milan Nikolić, docent Hemijskog fakulteta u Beogradu.

Komisija predlaže izbor dr Milana Nikolića.

Referat se stavlja na uvid javnosti u roku od 30 dana.

25. 6. 2018.

image

Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu stavlja na uvid javnosti izveštaj Komisije za pregled, ocenu i odbranu doktorske disertacije i doktorsku disertaciju kandidata Nikole (Jovan) Gligorijevića, mastera biohemičara pod naslovom:

Uticaj posttranslacionih modifikacija fibrinogena na njegovu reaktivnost i funkciju

22. 6. 2018.

image

Poljoprivredni fakultet Univerziteta u Beogradu je raspisao konkurs za izbor jednog nastavnika u zvanju redovnog profesora za užu naučnu oblast Biohemija. Kandidat je dr Slađana Stanojević, dipl. ing. poljoprivrede, vanredni profesor Poljoprivrednog fakulteta.

20. 6. 2018.

image

Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu stavlja na uvid javnosti izveštaj Komisije za ocenu rezultata naučnoistraživačkog rada Živote Selakovića, master hemičara, kandidata za izbor u zvanje istraživač-saradnik.

18. 6. 2018.

image

Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu je dobio zahvalnicu kompanije BASF za učešće u programu "Chemgeneration Science Program 2017/18 about Circular Economy: BASF Chemgeneration - Reaching Zero".

[BASF Chemgeneration - Zahvalnica]

18. 6. 2018.

image

Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu stavlja na uvid javnosti izveštaj Komisije za pregled, ocenu i odbranu doktorske disertacije i doktorsku disertaciju kandidata Sonje (Zoran) Milić Komić, mastera hemičara, pod naslovom:

Redoks svojstva slobodnih aminokiselina i indola kao model-jedinjenja u Fentonovom sistemu

Izveštaj se može pogledati u roku od 30 dana od dana objavljivanja

6. 10. 2017.

Poštovane koleginice i kolege,

U prilogu se nalazi Informator sa najbitnijim informacijama u vezi studiranja, prvenstveno namenjen za studente prve godine, ali i za kolege sa viših godina studija.

Srdačan pozdrav,
Nenad Zarić
student prodekan

1. 10. 2017.

image Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu stavlja na uvid javnosti kalendar i raspored nastave i ispita za školsku 2017/18. godinu.